DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Jennifer Lopez mbush 51 vjeç dhe duket gjithjne e me mahnitese

Shpërndaje

Nëse ka një rast ku personi duket se vetëm po shkon mbrapa për sa i përket numrave të moshës, Jennifer Lopez është ai rast.

Me lëkurën e saj që shkëlqen dhe fizikun e saj të jashtëzakonshëm, në moshën 51 vjeçare, ajo duket absolutisht fenomenale.

Por cilat jane sekretet e bukurise se perhershme te Jennifer?

Ushtrime të rregullta

Fitnesi ka qenë gjithmonë një pjesë e madhe e stilit të jetës së Jennifer dhe ajo ka pranuar se ushtrohet shume gjatë javës. Duke shpjeguar regjimin e saj të stërvitjes për Hollywood Life, ajo tha: “Nuk më pëlqen të stervitem vonë; Stërvitem tre ose katër herë në javë.

Konsumon ushqime te fresketa

Si shumë të famshëm, Lopez konsumon ushqime të freskëta, veçanërisht fruta dhe perime, të cilat ndikojnë po ashtu në pamjen e freskët të lëkurës së saj. Ujë sa më shumë dhe ushqim i freskët janë sekreti i lëkurës së saj të bukur.

Ajo beson se bukuria eshte gjendje shpirterore

“Unë mendoj se bukuria vjen nga brenda dhe se gjëja më e rëndësishme është harmonizimi i trupit me shpirtin. Unë besoj në meditim dhe se kur je e lumtur rrezaton edhe bukuria jote”, tha Jennifer.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *