DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Kendi i Arkitektit

Jeta në 70 metra katrorë. 6 ide sesi të dizenjoni shtëpinë tuaj

Shpërndaje

Shtëpitë e përmasave të vogla janë bërë simbol i efikasitetit dhe i dizajnit të jashtëzakonshëm. Ka shumë persona që dëshirojnë të kenë një shtëpi të dekoruar bukur, por nga ana tjetër preferojnë një hapësirë të vogël që nuk shkon më shumë sesa 70 m2. Në fakt një shtëpi e dimensione të tilla ka edhe benefitet e veta, pasi mund të pastrohet shumë lehtë dhe sigurisht ka më pak shpenzime.

Edhe pse duket një hapësirë minimaliste, jeta në 70 mofron çdo gjë që është e nevojshme, sidomos për një çift.

Ka kuzhinën, dhomën e ndenjjes, dhomën e gjumit, banjën, madje edhe dollapin për gardërobë dhe ballkonin.

Nëse keni në dispozicion pak hapësirë, ndihma e profesionistëve do të ketë rëndësi shumë të madhe për ju, megjithatë fotografitë e mëposhtme ofrojnë pakëz frymëzim.

 

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *