DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Justin Bieber, artisti më i transmetuar i Spotify i të gjitha kohërave

Shpërndaje

Ylli i popit Justin Bieber është zyrtarisht artisti më i transmetuar i Spotify i të gjitha kohërave, me një mesatare prej më shumë se 83.3 milionë dëgjues mujorë. 27-vjeçari ka 8.8 milionë dëgjues më shumë se The Weeknd, i cili u rendit i dyti me 74.5 milionë. Ed Sheeran doli i treti me 72.4 milionë, ndërsa Ariana Grande e cila  dikur theu rekordin e Spotify me 82 milionë dëgjues mujorë, tani ka rreth 59.8 milionë dëgjues te tille.

Suksesi i tij i madh vjen nga albumi i fundit dhe projekti me The Kid LAROI, ”Stay”, i cili qendroi në vendin e parë të Billboard për gjashtë javë rresht.

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *