DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Art & Culture Star Event

Justin Bieber triumfon në MTV Video Music Awards 2021: Lista e plotë e fituesve

Shpërndaje

Yjet e famshëm të muzikës dhe showbizit u bashkuan mbremjen e djeshme në New York në eventin e ndarjes së çmimeve në MTV Video Music Awards 2021.
Justin Bieber, kryesoi listën me më së shumti nominime duke përfshirë “Videoja muzikore më e mirë e vitit”, “Artisti më i mirë i vitit, Kinematografia më e mirë”, “Regjia më e mirë”, “Kënga më e mirë pop” dhe “Bashkëpunimi më i mirë” me Peaches.

Mes të gjitha nominimeve ai ia doli të fitojë çmimin për ‘Artistin më të mirë të Vitit’ dhe për ‘Pop-in më të mirë’, ndërsa Olivia Rodrigo fitoi çmimin për ‘Këngën më të mirë’ dhe Lil Nas X për ‘Videon e Vitit’.

Lista e plotë të fituesve:

VIDEOJA MË E MIRË MUZIKORE E VITIT

“Montero (Call Me By Your Name)” – Lil Nas X, Columbia

ARTISTI MË I MIRË I VITIT

Justin Bieber

ARTISTJA E RE MË E MIRË E VITIT

Olivia Rodrigo

KËNGA MË E MIRË E VITIT

“Drivers License” – Olivia Rodrigo, Geffen Records

KËNGA MË E MIRË E ZHANRIT POP

“Peaches” – Justin Bieber ft. Daniel Caesar, Giveon, Def Jam

BASHKËPUNIMI MË I MIRË I VITIT

“Kiss Me More” – Doja Cat ft. SZA, Kemosabe Records / RCA Records

KËNGA MË E MIRË E ZHANRIT POP

“Peaches” – Justin Bieber ft. Daniel Caesar, Giveon, Def Jam

BASHKËPUNIMI MË I MIRË I VITIT

“Kiss Me More” – Doja Cat ft. SZA, Kemosabe Records / RCA Records

KËNGA K-POP MË E MIRË

“Butter” – BTS, Bighit Music

VIDEOJA MË E MIRË

“Your Power” – Billie Eilish, Darkroom / Interscope Records

KËNGA MË E MIRË E ZHANRIT R&B

“Leave the Door Open” – Bruno Mars, Anderson .Paak, Silk Sonic, Aftermath Entertainment / Atlantic Records

REGJIA MË E MIRË

“Montero (Call Me By Your Name)” – Lil Nas X directed by: Lil Nas X and Tanu Muino, Columbia Records

KINEMATOGRIA MË E MIRË

“Brown Skin Girl” – Beyoncé, Blue Ivy, SAINt JHN, WizKid, Cinematography

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *