DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Beauty & Health Lifestyle

Kater Receta per pregatitjen e nje Smoothi te shendetshem ne shtepi, qe do ju ndihmojne te jeni energjik gjate gjithe dites

Shpërndaje

Smoothies jane ushqimi perfekt dhe plot me vitamina qe na ndihmon te jemi energjik dhe te jemi te perqendruar gjithashtu. Smoothies rekomandohen te perdoren nga gjithe familja pasi perbehen nga fruta dhe perime te fresketa qe permbajne nje numer te madh vitaminash qe ndihmojne organizmin  tone te jete me i shendetshem dhe plot energji gjate gjithe dites.

Ne kete artikull do te gjeni kater Receta qe do ju vijne ne ndihme per te  pregatitur  Smoothi te shendetshem per gjithe familjen tuaj.

Smoothi me Luleshtrydhe,Ananas dhe Banane:

 • 1 Filxhan me Luleshtrydhe
 • ½ filxhan me Ananas
 • 1 Banane
 • 2 Flixhane me leng Portokalli
 • ½ filxhan me kos
 • 1 filxhan spinaq (sipas deshires)
 • 1 Luge gjelle me fara Kia (sipas deshires)

Smoothi me Spinaq ,Ananas,Banane dhe Rrush:

 • 1 Filxhan Ananas
 • 2 Filxhana Spinaq
 • ½ Filxhan Rrush
 • 1 ½ Filxhan me leng Portokalli
 • 1 Banane
 • Mund ti hidhni edhe Akull sipas deshires

Smoothi me Pjeshke,Mango dhe Banane:

 • 1 Filxhan me Pjeshke
 • 1 Filxhan me Mango
 • 1 Banane
 • 1 Filxhan leng Portokalli
 • ¼ e Filxhanit me Xhinxher
 • ¼ e Filxhanit me Shafran Indie

Smoothi me Qershi dhe Bajame:

 • 1 ½ e filxhanit me Qershi
 • 1 Filxhan qumesht Bajameje
 • 1 Banane
 • Akull (sipas deshires)

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *