DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Kathy Perry feston ditëlindjen e 37-të

Shpërndaje

Kathy Perry, një nga emrat më të njohur ndërkombëtar të muzikës pop festoi ditëlindjen e saj të 37-të.

Ajo e nisi karrierën e saj rreth viteve 2000, duke publikuar albumin e parë në vitin 2001, i cili për fat të keq ishte një dështim i vërtetë komericial.  Fillesat e saj në muzikë ishin që në fëmijëri, teska ishte pjesë e korit të shkollës.

Perry u bë e njohur në vitin 2008 me albumin e saj të dytë, “One of the Boys”, një rekord pop rock që shfaqi këngën e saj debutuese e shumë të diskutueshme “I Kissed a Girl” dhe këngën “Hot n Cold”, të cilat respektivisht u renditën në vendin e parë dhe të tretë në Billboard Hot 100 në Shtetet e Bashkuara.

Ajo dhe partneri i saj Orlando Bloom u bënë prindër në gusht të vitit të kaluar, dhe që prej atëherë përpiqen të shijojnë sa më shumë momente të bukura në familje me njëri tjetrin dhe vogëlushen e tyre Daisy Dove Bloom.

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *