DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Lifestyle

Këngëtarja e njohur kosovare, Eliza Hoxha infektohet me Koronavirus

Shpërndaje

Një ndër këngëtaret më të njohura shqiptare nga Kosova, Eliza Hoxha, e cila po ashtu është aktualisht edhe Deputete e PDK-së, ka rezultuar pozitive me koronavirus gjatë ditës së sotme, e mërkurë.

Lajmin e ka bërë publik vetë Eliza, nëpërmjet një statusi të bërë publik në profilin e saj personal në rrjetet sociale.  Këngëtarja e njohur ka njoftuar se në testin e një jave më parë kishte rezultuar negative, ndërsa në atë të dytin, të bërë bërë së fundmi, ka rezultuar pozitive.

“Të dashtun miq, pas testit negativ të javës së kaluar sot e kam ripërsëritur testin dhe kam dal pozitiv… Kjo për faktin që tre ditët e fundit kam pasur disa nga simptomat që e shquajnë këtë virus si: Plogështi, Ethe, Temperaturë, Koll. Po ashtu kam vërejtur aritmi të theksuar këto ditë… Çfarë mund të ju them unë e që nuk e keni dëgju deri tani…Asgjë më shumë përtej se të kujdeseni për veten e të tjerët. Maska, higjiena e theksuar, distanca tashmë janë domosdoshmëri dhe mënyrë jetese. Virusi ekziston.  Do të jetë gjatë me ne, prandaj duhet të mësohemi të bashkëjetojmë me të. Për ata që i kam pas afër këto ditë uroj të mos sëmuren, e nëse po ta kalojnë me lehtësi. Sh’net!”, ka shkruar ajo.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *