DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Star Event

Këta janë 20 artistët shqiptarë që do të garojnë për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovision 2022

Shpërndaje

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar ka nisur zyrtarisht punën, me përfundimin e përzgjedhjes së 20 këngëve pjesëmarrëse, përfshirë edhe kategorinë e të rinjve. Festivali do të zhvillohet në fund të dhjetorit në dy netë gjysmëfinale dhe një finale në Pallatin e Kongreseve, nga ku fituesi i festivalit do të zgjidhet edhe përfaqësues i Shqipërisë në Eurovision 2022.

Nga rezultati i anëtarëve të komisionit të përzgjedhjes së këngëve, përbërë nga: Ardit Gjebrea, Elton Deda, Marjan Deda, Klodian Qafoku, Zefina Hasani, Arta Marku dhe Redi Treni janë zgjedhur artistët e mëposhtëm:

 

 1. Alban Ramosaj
 2. Ronela Hajati
 3. Evi Reçi
 4. Kastro Zizo
 5. Stefi dhe Endri Prifti
 6. Denis Skura
 7. Gjergj Kaçinari
 8. Janex (Xhejn Kumrija)
 9. Kelly
 10. Mirud
 11. Rezarta Smaja
 12. Saimir Çili
 13. Shega
 14. Urban Band
 15. Eldis Arrnejti
 16. Ester Zahiri
 17. Kejsi Rrustja
 18. Olimpia Smajlaj
 19. Viola Xhemali
 20. Xhuljana Pjetra.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *