DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Kinemaja franceze në zi/ Ndahet nga jeta aktori i njohur Michel Piccoli

Shpërndaje

Aktori i njohur francez  Michel Piccoli është ndarë nga jeta në moshën 94-vjeçare.

Kolloz i kinemasë franceze dhe padyshim asaj europiane, Michel Piccoli ka qenë protagonist i filmave të  njohur si : ”Disprezzo di Jean-Luc Godard” si dhe ”Habemus Papam” i Nanni Morettit.

Karriera e tij ka qenë e pasur me bashkëpunime me regjizorët më të mëdhenj ndërkombëtarë si: Luis Bunuel deri në Claude Sautet, Marco Ferreri apo edhe Nanni Moretti.

Mediat raportojnë se Piccoli ndërroi jetë pranë bashkëshortes dhe fëmijëve.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *