DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Star Inspiration

Klodiana Shala/Rekordmenia qe inspiron ne cdo kohe

Shpërndaje

Klodiana Shala sot mbush 41 vjeç, edhe pse tashmë nuk është pjesë aktive e sportit, vrapimit, ajo mbetet padyshim një nga Figurat që na ka bërë krenarë në përfaqësimin e vendit në Lojërat Olimpike. Klodiana Shala është atletja që ka thyer më shumë rekorde kombëtare dhe ka fituar më shumë medalje. Ajo është kampione shqiptare dhe rekordmenia absolute në 50, 100, 200, 400 metrave, dhe 110 metrave.

Klodiana nuk eshte kampione vetem ne pisten e vrapimit, ajo eshte kampione dhe nje shembull i femrave te forta dhe te suksesshme ne shoqeri!

Tashme drejtuesja e nje prej palestrave me te suksesshme ne kryeqytet, pedagoge prane Universitetit Europian te Tiranes, dhe aktive ne mbeshtetje te shoqerise civile, Klodiana eshte nje nga shembujt e femrave qe nuk dorezohen para asnje veshtiresie, por ecin me me kembet ne toke drejt Realizimit te endrrave  dhe kauzave te cilave u perkushtohen!

Atletja Klodiana Shala gjithashtu mban titullin, “Mjeshtre e Madhe” akorduar ne vitin 2016 nga presidenti i Republikes, Bujar Nishani.

Klodiana Shala/Rekordmenia qe inspiron ne cdo kohe 1

Klodiana Shala/Rekordmenia qe inspiron ne cdo kohe 2

Klodiana Shala/Rekordmenia qe inspiron ne cdo kohe 3

Klodiana Shala/Rekordmenia qe inspiron ne cdo kohe 4

Klodiana Shala/Rekordmenia qe inspiron ne cdo kohe 5

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *