DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Star Fashion

Koleksioni Pranverë-Verë 2022, Chanel shënon suksesin e radhës

Shpërndaje

Shpesh thuhet se moda është pasqyrimi i kohës, pavarësisht nëse veshja është një ndërprerje e drejtpërdrejtë e klimës aktuale kulturore ose një thirrje për të frymëzuar në të kaluarën. Për Virginie Viard të Chanel, ndjenja e nostalgjisë luajti një rol të rëndësishëm këtë sezon. Shfaqja Chanel’s Spring-Summer 2022, e cila u prezantua në Paris, e çoi auditorin përsëri në kulturën ikonike të pasarelave të viteve 1980, duke theksuar marrëdhënien dinamike midis veshjeve, modeleve dhe fotografëve.

 

Koleksioni Pranverë-Verë 2022, Chanel shënon suksesin e radhës 1Nga siluetat e thjeshta të rrobave të banjës në një gamë të sofistikuar, të ngjyrave bardh e zi dhe mini funde të shoqëruara me xhaketa ikonike tweed deri tek krahët e mëdhenj dhe shumëngjyrësh, koleksioni Pranverë-Verë 2022, Chanel eshte padyshim vizioni rebel, por romantik i Chanel-dhe ai që evokoi magjinë e pistës.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *