DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Kryeministri britanik Boris Johnson martohet në një ceremoni të fshehtë

Shpërndaje

Ndryshe nga sa ishte lajmëruar nëpërmjet mediave, kryeministri britanik Boris Johnson është martuar në fshehtësi më të fejuarën e tij Carry Symonds 33 vjeçe.

Dasma ishte një ceremoni private, ku të pranishëm ishin vetëm familjarë dhe u realizua në Katedralen e Westminsterit.

Kjo ishte hera e parë në 200 vjet, kur një kryeministër po martohet ndërkohë që është në detyrë.

56-vjeçari dhe 33- vjeçarja  u bënë prindër të një vogëlushi në prill të vitit të kaluar.

Kjo nuk është “po” e parë e Johnson, ai ka patur dy martesa më parë e para me Allegra Mostyn-Owen, vajza e shkrimtarit italian Gaia Servadio dhe e dyta me Marina Wheeler, një avokate, me të cilën ka 4 fëmijë.

 

 

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *