DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Beauty & Health

Kuzhina e shpejte/Taliatele me zarzavate

Shpërndaje

Fergoni qepen ne nje tenxhere te madhe, me gjysmen e vajit, ne zjarr mesatar, qepen dhe hudhren derisa te zbruhen.Shtojini kungujt, specin, karoten dhe borzilokun, vazhdojeni gatimin 2-3 minuta dhe shtoni domatet.

Verini kapakun dhe vazhdojeni gatimin per afro 10 minuta, ne zjarr te avashte, derisa zarzavatet te zbruhen. Hiqeni hudhren, hidhini kripe e piper. Nderkohe, ziejini taliatelet ne uje te bollshem me kripe. Kullojini dhe hidhini salcen duke i lene te marrin shije 2 minuta ne zjarr.Sperkatini me majdanozin dhe vajin e mbetur.Trazojini, shoqerojini me borzilok dhe sherbejini.

Sherbehen per 4 veta

Pergatitja: 10 minuta

Gatimi: 20 minuta

Ju nevojiten:

▪️ 250 g taliatele me veze

▪️ 2 kunguj ne feta te holla

▪️ 1 spec i kuq, pa fara e bosht, ne feta te holla

▪️ 1 karote e qeruar ne feta te holla

▪️ 1 qepe e grire holle

▪️ 2 thelpinj hudher e plote e shtypur lehte

▪️ 6 luge vaj i paster ulliri

▪️ 2 degeza borzilok i copetuar dhe disa gjethe per garniture

▪️ 400 g domate, te qeruara dhe te grira

▪️ 1 luge majdanoz, i grire holle

▪️ Kripe e piper i zi

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *