DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Art & Culture Showbiz

Lady Gaga ne bashkpunim me “Global Citizen” mbledh 127,9 milion dollare ne ndihme te luftes kunder COVID/19

Shpërndaje

Mbreme  në bashkëpunim me  “Global Citizen” , Lady Gaga  organizoi  një koncert virtual për të mbeshtetur Organizaten Boterore te Shendetit  “WHO”  ne  ndalimin e përhapjes së COVID-19  me moton  “One World #TogetheratHome”.

Në këtë koncert, moren  pjesë figura të njohura publike, duke filluar nga Celine Dion,Elton John, Billie Eilish, David & Victoria Beckham, John Legend,Jennifer Lopez, Beoynce,Taylor Swift, Oprah Winfrey,Andrea Bocelli,e shume emra te tjere te njohur nga gjithe Bota,koncerti u drejtua nga Jimmy Fallon,Jimmy Kimmel dhe Stephen Colbert  e ndër ta moren pjese edhe  të shëruarit nga virusi, Idris dhe Sabrina Elba. Emrave të njohur u jane  bashkuar gjithashtu  edhe  Zonjat e Para te Shteteve te Bashkuara te Amerikes,Znj. Laura Bush dhe Znj.Michelle Obama.

Koncerti pati nje impact dhe solidarizim shume te madh dhe te menjehershem duke arritur te mbledhe shifren prej 127.9 milion dollare qe do te shkoje ne ndihme te luftes kunder COVID/19.

Per te pare videon klikoni linkun bashkengjitur.

https://youtu.be/SYJCYr1I-Sk?t=6

 

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *