DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Lajmi i zi për botën e muzikës, humb jetën si pasojë e COVID-19 reperi i njohu

Shpërndaje

BBC shkruan se këngëtari i njohur i muzikës rap Ty, ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit.

Reperi i cili ishte prekur nga COVID-19 prej pak kohe ishte i intubuar në një klinikë në Londër.

47-vjeçari, emri i vërtetë i të cilit është Benedict Chijioke, pasi doli nga terapia intensive u vlerësua se gjendja shëndetësore ishte përmirësuar, por të enjten mbrëma, stafi i tij njoftoi ndarjen e tij nga jeta.

Ky lajm i trishtë ka prekur fansat e shumtë të reperit. Ndër sukseset e tij të karrierës mund të përmendim këtu edhe  nominimin në 2004-ën për çmimin “Mercury” me albumin e tij “Upwards”, së bashku me Amy Winehouse, The Street dhe Franz Ferdinand.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *