DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Beauty & Health

Limonade me fara chia: Pija e mrekullueshme qe nuk duhet te mungoje ne perditshmerine tuaj!

Shpërndaje

Farat chia janë të njohura si fara të shëndetit, sepse trupit i kthejnë fuqinë dhe forcojnë imunitetin.
Nje ndër ndikimet më të rëndësishme është që farat chia përshpejtojnë metabolizmin dhe ndihmojnë me rastin e eliminimit të tepricës së kilogramëve.

Këto fara janë shumë të pasura me omega 3, por janë ideale edhe për të gjithë ata që dëshirojnë të ushqehen shëndetshëm.

Kjo pije quhet ndryshe edhe bombë energjike, sepse pas pirjes së një gote do të ndieni një valë energjie dhe fuqie, derisa toksinat gradualisht do të zhduken nga organizmi.

Perberesit qe ju nevojiten:

▪ 1 filxhan ujë,
▪ 1 limon i shtrydhur,
▪ 1 lugë e vogël shurup panje (mundet edhe zëvendësimi tjetër i shëndetshëm për sheqerin),
▪ 1 lugë e vogël fara chia.

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit përzieni dhe lini të qëndrojnë në gotë per pak minuta.

Pastaj shijojeni dhe kënaquni me pijen natyrore energjike!

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *