DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Star Event

Lista e plotë e fituesve në edicionin e 73-të të “Emmy Awards 2021”

Shpërndaje

Serialet “The Crown” dhe “The Mandalorian” kryesuan nominimet me nga 24 secili në mbremjen e së dielës në edicionin e 73-të të “Emmy Awards” në Los Angeles.

Lista e plotë e fituesve është si më poshtë:

Aktori kryesor në seriale dhe filma televiziv: Ewan McGregor, “Halston”

Aktorja kryesore në seriale dhe filma televiziv: Kate Winslet, “Mare Of Easttown”

Aktori dytësor në seriale dhe filma: Evan Peters, “Mare Of Easttown”

Aktorja dytësore në seriale dhe filma: Julianne Nicholso, “Mare Of Easttoën”

Aktori kryesor në serinë komedi: Jason Sudeikis, “Ted Lasso”

Aktorja kryesore në serinë komedi: Jean Smart, “Hacks”

Aktori dytësor në serinë komedi: Brett Goldstein, “Ted Lasson”

Aktorja dytësore në serinë komedi: Hannah Waddingham, “Ted Lasso”

Aktori kryesor në serinë dramë: Josh O’Connor, “The Crown”

Aktorja në serinë dramë: Olivia Colman, “The Crown”

Aktori dytësor në serinë dramë: Tobias Menzies, “The Crown”

Aktorja dytësore në serinë dramë: Gilliam Anderson, “The Crown”

“Show” më i mirë: “RuPaul’s Drag Race”

Seriali më i mirë: “Last Week Tonight With John Oliver”

Seria më e mirë: “The Queen’s Gambit”

Seria më e mirë komedi: “Ted Lasso”

Seria më e mirë dramë: “The Crown”

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *