DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Star Event

Lista e plotë e fituesve të “CMT Music Awards 2021”

Shpërndaje

“CMT Music Awards 2021”, eventi më i madh i cili celebron disa nga arritjet më të mëdha të artistëve të muzikës ‘country’ është mbajtur mbrëmjen e djeshme.

Ndër shume yje të muzikës që interpretuan mes të tjerash ishin edhe si H.E.R, NEEDTOBREATHE dhe legjenda e R&B, Gladys Knight etj.

Maren Morris kryesoi të nominuarit e këtij viti përkrah Miranda Lambert, pasi fituan nga katër çmime secila.

Lista e plotë e fituesve të “CMT Music Awards 2021”:

Videoja muzikore e vitit: Carrie Underwood me John Legend – “Hallelujah”

Videoja muzikore e vitit nga një artiste femër: Gabby Barrett – “The Good Ones”

Videoja muzikore e vitit nga një artist mashkull: Kane Brown – “Worship You”

Videoja muzikore e vitit nga një grup: Little Big Town – “Wine, Beer, Whiskey”

Bashkëpunimi i vitit: Chris Young and Kane Broën – “Famous Friends”

Performanca e vitit në CMT: Kelsea Ballerini and Halsey – “The Other Girl“.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *