DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Beauty & Health

Make up-i i duhur? Sa me natyrale këtë sezon

Shpërndaje

Stina e ngrohtë e pranverë-verës kërkon një make up sa më natyralë për një pamje të kuruar. Në fakt janë tonet e ngjyrës së mishit, që i japin vlerë pikave të forta të fytyrës suaj dhe që korrigjojnë defektet e mundshme. Pra vajza për të qenë sa më të freskëta dhe natyrale këtë sezon, ne ju këshillojmë përdorimin e rozës, bezhës, me finitura të ndryshme, që nga e shndritshmja deri tek kremozja, mat etj. Për ngjyrën e buzëve nuk mungojnë as e kuqja me tonalitete si lejla apo ngjyrë qershie, e deri tek grija me efekt metali dhe argjendti. Këtë vit buzëkuqi kthehet në një produkt kozmetike me shumë funksione, jo vetëm për buzët, por edhe për mollëzat dhe qepallat si të ishte një ton sysh apo një blush.

Burimi: Marie Claire

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *