DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Mariah Carey nderohet me çmimin ‘Diamond Award’

Shpërndaje

“All I want for Christmas is you” hiti i Krishtlindjeve i Mariah Carey , kaq popullor dhe i dashur për të gjithë ne që nga viti 1994, vazhdon edhe sot e kësaj dite të jetë një nga këngët më të dëgjuara gjatë periudhës së festave të fundvitit. Së fundmi, kënga është nderuar edhe me çmimin e madh ‘Diamond Award’.

Këngëtarja e ndau lajmin përmes një postimi në Instagram ku tregonte se mbante çmimin Diamond.

“Diamantet janë miku më i mirë i një vajze”, shkroi Carey poshtë fotos .

Një nga kriteret për marrjen e çmimit ishte që kënga duhej të kishte  mbi 10 milionë shitje dhe transmetime.

 

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *