DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Masat ndaj Covid-19/ Robert De Niro përplaset me Donald Trump

Shpërndaje

Në një intervistë për BBC, aktori i njohur Robert De Niro është shprehur kritik ndaj mënyrës sesi qeveria Trump po e menaxhon situatën e koronavirusit.

“Trump dëshiron të rizgjidhet presidenti, por nuk i interesojnë sa njerëz vdesin nga koronavirusi”– tha aktori i njohur.

“Ai nuk interesohet për ata njerëz dhe njerëzit për të cilët pretendon se interesohet ka më shumë përbuzje ndaj tyre,”- u shtoi legjenda e Hollywood.

SHBA raportohet se deri tani ka më shumë se 1.3 milion të raste me koronavirus dhe mbi 83.000 të vdekur.

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *