DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Star Event

Mbrëmjen e sotme do të mbahet nata e parë gjysmëfinale e “Këngës Magjike”

Shpërndaje

Mbrëmjen e sotme do të mbahet nata e parë gjysmëfinale e “Këngës Magjike”. Këngëtarja e njohur shqiptare, Marsela Çibukaj, e cila njihet për stilin e saj të veçantë në të kënduar, do të jetë në krahë të Ardit Gjebreas në prezantim.

Nata e dytë gjysmëfinale do të mbahet në datën 27 maj, ndërsa finalja e madhe do të jetë ditën e shtunë më 29 maj.

Pjesë e jurisë, këtë vit janë: Enkel Demi, Jonida Maliqi, Markelian Kapidani, Arben Skënderi dhe Kozeta Kurti.

 

Më poshtë ua sjellim listën me emrat e këngëtarëve big që do të jenë pjesëmarrës në “Kënga Magjike 2021”:

 

Alban Ramosaj

Ardit Stafa & Salije Bajrami

Aurel Thëllimi

Eltina Minarolli & Dea Strica

Eneda Tarifa

Enxhi Kumria

Era Rusi

Erik Lloshi

Eva Alikaj dhe Clirim Denaj

Fifi & Bruno

Fitnete Tuda & Don Duli

Gerta Mahmutaj

Julian Lekocaj

Klajdi Haruni ft. Flori Mumajesi

Krusita

Lindita

Lorenc Hasrama

Marjona Metohu

Marsela Çibukaj

Orgesa Zaimi

Semi Jaupaj

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *