DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Meghan dhe Harry hoqën dorë nga Pallati Mbretëror, çfarë titulli do të ketë vogëlushja Lilibet ?

Shpërndaje

Ardhja në jetë e Lilibet Diana ka qenë fokusi i mediave të huaja këto ditë. Lajme te ndryshme kane qarkulluar ne lidhje me marredheniet e Meghan dhe Harry-t me familjen mbreterore.

Por cili do të jetë titulli mbretëror që do të marrë Lilibet?

Ashtu si djali i tyre i madh, Archie, Lili i vogël nuk do të mbajë një titull mbretëror dhe nuk do të quhet as princeshë per shkak se e vogla dhe vëllai i saj janë shumë larg në trashëgiminë e fronit. Ky eshte rregulli mbreteror i vendosur rreth 100 vjet me pare.

Megjithate kur Charles te behet mbret , ai do të jetë në gjendje t’i japë Archie dhe Lilit tituj nëse dëshiron.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *