DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Star Fashion

Met Gala 2021 : Veshjet më të bukura në tapetin e kuq

Shpërndaje

Si nata më e madhe e modës, MetGala është ngjarja e vitit e cila nderon krijimtarinë  që ushqen industrinë e modës. Çdo MetGala ka temën e vet, dhe  për këtë vit tema kryesore e 2021-it duhej të pasqyronte frymën e fortë, aventureske të Amerikës.

Kjo liri lejoi një sërë interpretimesh, duke e bërë tapetin e kuq të këtij viti një nga më emocionuesit dhe të paparashikueshmit deri më sot,me veshje ekstravagante, të guximshme apo edhe futuristike. Disa yje vendosën të bëjnë homazhe ndaj ikonave të modës dhe modeleve të tyre. Billie Eilish p.sh. vezulloi me një fustan Oscar de la Renta të modeluar sipas stilit të rafinuar të Grace Kelly.

Ndjenja e gëzimit që përshkoi ngjarjen ishte e dukshme dhe qëndrueshmëria e komunitetit të modës pas një viti sfidues pandemik e bëri momentin edhe më kuptimplotë, ku të gjithë ishin në humor për të festuar.

Më poshtë do të gjeni disa nga veshjet më të bukura :

 

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *