DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Lifestyle Showbiz

Metallica i bashkohet luftës ndaj Covid-19, dhuron 350 mijë dollarë

Shpërndaje

Fondacioni bamirës i  grupit Metallica “All Within My Hands”,  jep kontributin e tij per luften kunder COVID/19.

Ne keto kohe kur  gjithe bota është duke u ballafaquar me pandeminë Covid-19, Metallica ka konfirmuar se ka dhënë donacion 350 mijë dollarë për katër organizata për të luftuar koronavirusin.

“ Përhapja e koronavirusit po vazhdon, njerëzit më të rrezikuar në komunitetet tona kanë nevojë më shumë se kurrë për ndihmën tonë”, ka deklaruar grupi, teksa ka konfirmuar se fondacionet që pranuan  këtë ndihmë financiare janë Feeding America, Direct Relief, Crew Nation, dhe USBG National Charity Foundation.

Grupi edhe më parë ka pasur bashkëpunim me Feeding America.

Ndersa Direct Relief u është përgjigjur krizave në 22 vende, duke siguruar më shumë se 40 tonë pajisje mbrojtëse personale për punonjësit e kujdesit shëndetësorë që janë në vijën e pare te frontit.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *