DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

“Miss India”, shpallet fituesja e “Miss Universe 2021”

Shpërndaje

“Miss India”, Harnaaz Sandhu është fituesja e “Miss Universe 2021”. 21-vjeçarja kryesoi mbi 79 konkurente të tjera nga e gjithë bota, Një përkrahëse e fortë për fuqizimin e grave, Sandhu  është një vajzë e apasionuar pas jogës, vallëzimit, gatimit, kalërimit dhe shahut.

Përpara momentit fitues, konkursi i 70-të i “Miss Universe”, i cili u udhëheq nga Steve Harvey, vajzat sfiluan me rroba banje dhe fustan mbrëmje, siedhe dhanë një intervistë të shkurtër.

“Miss India”, shpallet fituesja e “Miss Universe 2021” 1Konkursi ishte historik, pasi shënoi herën e parë që një delegate nga Emiratet e Bashkuara Arabe ka konkurruar ndonjëherë dhe hera e parë në më shumë se katër dekada që “Miss Universe Marocco” është rikthyer në garë.

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *