DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Star Fashion

Moschino prezanton koleksionin e ri Pranverë – Verë 2022

Shpërndaje

Moschino zgjodhi të vinte me një ide shumë origjinale dhe kreative në Javën e Modës në New York,  teksa prezantoi koleksionin e ri Pranverë – Verë 2022.

Ky ishte debutimi më i lartë i shtëpisë italiane në Javën e Modës në New York, dhe Drejtori Kreativ Jeremy Scott, zgjodhi temën e foshnjës këtë herë.

E zhvilluar në qendër të Parkut Bryant, koleksioni ishte një homazh për vitet e hershme të Scott në New York, rreth viteve 1990.
Modelet veshën veshje të dizajnuara për t’u dukur si foshnja: ato ishin zbukuruar me gjirafa 3-D, ketra dhe arinj, ndërsa çantat ishin në formë qengjash prej pelushi.

Supermodelja dhe nëna e foshnjës 11-muajshe, Khai, mbylli sfilatën e Moschino në Javën e Modës në New York duke thithur një biberon.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *