DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Star Inspiration

Ne respekt te Mikael Gorbaçov dhe In Memoriam te Gazetarise Shqiptare

Shpërndaje

Pak fjale miq per ate qe ndryshoi rrjedhen e historise dhe shporri komunizmin, Mikael Gorbacov👏 Nje mendjendritur qe shpetoi miliona jete dhe beri te mundur zhvillimin per kushedi sa shtete!
Ishte fat i madh qe e kishim te ftuar special para disa vitesh ne Shqiperi me rastin e kampionatit boteror te shahut per femra, te organizuar nga federata e shahut me ne krye Rezart Tacin dhe te mundesuar nga “ Taci Oil” nje nga ngjarjet me kryesore te sportit per femra ne bote. Krenar qe ndodhi ne Shqiperi, krenar qe nje biznesmen e kampion shahu sjell Gorbaçovin ne Shqiperi.
Sot pikerisht ne nje dite proteste kunder dhunes ndaj grave ju kujtoj cfare eshte bere per te cuar ne piedestal figuren e vajzes dhe gruas ne Shqiperi!
Kampionati Boteror i Shahut per Femra!
Organizuar po nga Rezart Taci dhe si deshmitare e historise se vertete nje burre shteti Gorbaçov nuk pranoi ta politizonte nje event sportiv qe promovonte femren!
Sot nje gazetar karriere genjen, per ti bere nder politikes! Turp i madh pikerisht sot ne diten e protestes kunder dhunimit ndaj grave! Nje gazetar karriere qe qurravitej deri ne poshterim per kete foto qe sot e shet si takim me Gorbaçov duhet te falenderoje gjithe jeten Rezart Tacin qe i ngriti vlerat femres shqiptare!
Lexoni nje artikull menxyre nga Shpetim Nazarko sot dhe kuptoni sa poshte ka rene gazetaria shqiptare!

Respekt per njeriun qe ngriti vlerat njerezore duke mposhtur njehere e mire komunizmin Mikael Gorbaçov!
—-
Neveri dhe Percmim per gazetarin genjeshtar, pa identitet, qurravites dhe mosmirenjohes Shpetim Nazarko!

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *