DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Kendi i Filmit dhe Letërsisë

Në rolin e Princeshës Diana në “Spencer”/ Kristen Stewart nominohet për Golden Globes

Shpërndaje

31-vjeçarja Kristen Stewart, ka fituar nominimin e saj të parë për Golden Globes për rolin e Princeshës Diana në “Spencer”.

Bella Swan e “Twilight” është vlerësuar në kategorinë e ‘aktores më të mirë në një film dramtik’. Filmi i cili pati premierën në botë më 5 nëntor, nxjerr në pah një version të trilluar të vendimit të Princeshës Diana për t’i dhënë fund martesës së saj me Princin Charles.

Nominimi i yllit amerikan të filmit, vjen pas lajmit se aktorja është fejuar me skenaristen dhe autoren Dylan Meyer.

Në rolin e Princeshës Diana në “Spencer”/ Kristen Stewart nominohet për Golden Globes 1

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *