DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Star Fashion

Nga javët e modës në Europë, këto janë disa nga trendet më të bukura

Shpërndaje

Bashkë me vjeshtën vijnë edhe një mori tendencash të reja për t’u njohur.

Pas 18 muajsh ‘fshehjeje ‘në izolim moda është kthyer në axhendë. Nëse dimri i kaluar kishte të bënte me rrobat sportive dhe komode, këtë sezon është pikërisht e kundërta.

Vjeshta dhe dimri 2021do të jetë sezoni I disa nga tendencave më të guximshme që kemi parë prej kohësh. Zakonisht vjeshta dhe dimri karakterizohen nga nuanca të errëta, pëlhura të rënda dhe veshje të rastësishme, por ky sezon po na përgatit për të përqafuar ekstravagancën nga koka te këmbët.

Elsa Schiaparelli e kuptoi saktësisht kur tha me fjalën e famshme: “Në kohë të vështira, moda është gjithmonë e egër”.

Ngjyrat e ndezura, peliçet artificiale të ekzagjeruara, printimet, jelekët janë vetëm disa nga tendencat kryesore për sezonin.

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *