DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Star Event

Nga Jay-Z tek Tina Turner këta janë të nominuarit e “The 2021 Rock & Roll Hall of Fame”

Shpërndaje

Lista e nominimeve të “The 2021 Rock & Roll Hall of Fame” përmban disa prej emrave më legjendarë në fushën e muzikës.

E veçanta e këtij kompeticioni është që artistët bëhen të pranueshëm për tu nominuar për këtë çmim pasi të kenë realizuar këngën e parë të paktën 25 vjet para se të shpallen nominimet.

Mary J.Blige, Jay-Z, Tina Turner dhe Dionne Warwick janë disa prej emrave më të famshëm që garojnë këtë vit.

Nominimet “The 2021 Rock & Roll Hall of Fame” zgjidhen nga një grup ndërkombëtar i përbërë prej më shumë se 1000 artistësh ku përfshihen historianë dhe artistë të ndryshëm në fushën e muzikës, por ku edhe publikut i lexohet preferenca në bazë të votimeve të kryera në faqen online të kompeticionit. Ceremonia e eventit pritet të mbahet gjatë vjeshtës.

Lista e plotë e të nominuarve:

Tina Turner

Mary J. Blige

Kate Bush

Devo

Foo Fighters

The Go-Go’s

Iron Maiden

Jay-Z

Chaka Khan

Carole King

Fela Kuti

LL Cool J

New York Dolls

Rage Against the Machine

Todd Rundgren

Dionne Warwick

Burimi: Harper’s Bazaar

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *