DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Lifestyle

Nga Mbretëresha Elisabeth tek Megan Markle , bizhuteritë më epike të familjes mbretërore

Shpërndaje

Për mbretërit britanikë, bizhuteritë nuk janë thjesht një zbukurim. Nga gurët çmuar tek kompozimet e bizhuterive, gjithçka ka rëndësi dhe tregon një pjesë të historisë të familjes mbretërore angleze. Në fotogalerinë e mëposhtme ne hedhim një vështrim më të afërt të vathëve, unazave dhe varëseve që përbëjnë koleksionin mbretëror.

Këto bizhuteri janë përdorur nga damat e familjes mbretërore në evente të ndryshme publike po edhe në ceremoni tejet speciale personale siç kanë qenë ceremonitë e dasmave.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *