DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Nuk ndalet Dua Lipa, e para në listën vjetore të “100 artisteve më të dëgjuara të vitit”

Shpërndaje

Për herë të parë në histori, listën vjetore të ‘’top 100 femrat më mira artiste dhe të dëgjuara gjatë vitit 2020’’  e kryeson një shqiptare dhe ajo është Dua Lipa.

Dua qëndron në vendin e parë, e ndjekur nga Megan Thee Stallion në vendin e dytë dhe Billie Eilish në vendin e tretë.

Në top 5 janë gjithashtu reperja Doja Cat dhe këngëtarja Maren Morris, që përkatësisht kanë vendin e katërt dhe të pestë.

Ndërkohë dhjetëshja përmbyllet edhe me emrat e njohur si: Lizzo, Taylor Swift, Selena Gomez etj.

Ditën e djeshme platforma online ‘’Spotify’’ njoftoi se këngët e saj  janë dëgjuar plot 3.8 miliardë herë gjatë këtij viti.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sqSQ