DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Nuk ndihej mirë prej ditësh, Princi Philip shtrohet me urgjencë në spital

Shpërndaje

Pallati Buckingham ka bërë të ditur se Princi Philip, është shtruar në spital “si masë parandaluese”, pas këshillimit me mjekun e tij  mbrëmjen e së martës.

Sipas lajmërimit bashkëshorti 99-vjeccar i Mbretëreshës Elizabeta II pritet të qëndrojë ‘’në vëzhgim’’ në spitalin e Londrës për disa ditë derisa gjendja e tij të përmirësohet.

BBC ka cituar disa burime brenda pallatit të kenë thënë se ai nuk është ndjerë mirë për disa ditë, dhe se kjo gjë nuk është e lidhur me COVID-19.

Muajin e kaluar, pallati ka njoftuar se si Duka i Edinburgut dhe mbretëresha 94-vjeçare u vaksinuan kundër COVID-19.

 

Nuk ndihej mirë prej ditësh, Princi Philip shtrohet me urgjencë në spital 1

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *