DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Sport & Fitness

Pas Distria Krasniqit, Nora Gjakova i dhuron Kosovës medaljen e artë të radhës

Shpërndaje

Pas Distria Krasniqit e cila triumfoi në finale duke mposhtur japonezen, Funa Tonaki, edhe xhudistja tjeter nga Kosova, Nora Gjakova fitoi medaljen e artë në Lojërat Olimpike që po zhvillohen në Tokio duke mundur në finale rivalen franceze, Sarah Leoine Cysique.

Kjo është medalja e tretë e artë e Kosovës në Lojërat Olimpike, pas asaj të fituar para 5 vitesh nga Majlinda Kelmendi në Rio dhe asaj të para pak ditëve nga Distria Krasniqi.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *