DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Fashion Lifestyle Showbiz

Personazhe te njohur boterore ndajne eksperiencat e tyre ne vetkarantinim.

Shpërndaje

Situata qe eshte krijuar pothuajse ne te gjithe globin nga perhapja masive e COVID/19 ka detyruar edhe shume personazhe te famshem boterore, te nderpresin aktivitetet e perditshme dhe te pershtaten me jeten ne karantine per parandalimin e virusit.

Sonte do ju njohim me ditet ne karantine te disa prej personazheve me te njohur ne Art,Muzike,Futboll, Modeling.

Gianni Morandi

Personazhe te njohur boterore ndajne eksperiencat e tyre ne vetkarantinim. 1

Legjenda e muzikes Italiane na njeh me rutinen e ketyre diteve te veshtira ne karantine.

Ai I sugjeron gjithe ndjekesve ne instagram ti  kthehen leximit te “Klasikeve te medhenj”, eshte mese e dukshme qe nje nga gjerat qe ka me shume per zemer kengetari I madh eshte leximi I veprave te autoreve te njohur boteror.

Jennifer Lopez

Personazhe te njohur boterore ndajne eksperiencat e tyre ne vetkarantinim. 2Kengetarja e njohur pas shume angazhimeve te suksesshme qe ka patur kohet e fundit,keto dite po kalon ditet ne karantine bashke me familjen e saj.

Nje nga gjerat qe Lopez  preferon me shume keto dite eshte argetimi dhe lojerat me femijet dhe bashkeshortin Arod. Gjithashtu kengetarja e famshme jep dhe keshillat per te gjithe ndjekesit qe te rrine ne shtepi keto dite .

David  Beckham

Personazhe te njohur boterore ndajne eksperiencat e tyre ne vetkarantinim. 3

Nje nga Legjendat e futbollit Anglez dhe boteror David Beckham ka filluar karantinen ne shtepine e tij bashke me te gjithe familjen. David nepermjet rrjeteve sociale thekson rendesine e te qendruarit ne shtepi keto dite te veshtira qe po kalon gjithe bota,duke u shprehur se separi po e ben per te mbrojtur Viktorian , bashkeshorten dhe femijet e tij te dashur.

Dhe jep nje mesazh per gjithe ndjekesit qe keshtu  duhet ta mendojme te gjithe,te qendrojme ne shtepi per te mbrojtur njeri-tjetrin.

Belen Rodriguez

Personazhe te njohur boterore ndajne eksperiencat e tyre ne vetkarantinim. 4Modelja dhe prezantuesja e famshme Belen Rodriguez eshte gjithashtu nje nga personazhet e njohur te spektaklit qe ka disa dite tashme qe eshte futur ne karantine ne shtepine e saj ne Itali.

Rodriguez gjithashtu ka dhene gjithe kohes mesazhe nga rrjetet e saj sociale per te gjithe ndjekesit e saj per rendesine e te qendruarit ne shtepi keto dite te veshtira, qe ti kalojme sa me lehte te gjithe bashke.

Rodriguez ka zgjedhur te ndaje me ndjekesit kujdesin per lekuren dhe trajtimet per fytyren.

Jimmy Fallon

Personazhe te njohur boterore ndajne eksperiencat e tyre ne vetkarantinim. 5Jimmy Fallon prezantuesi,komediani,aktori,producennti I njohur Amerikan gjithashtu ka disa dite qe ka filluar karantinen ne shtepine e tij.

Nepermjet nje videoje  ku kendon nje kenge per COVID/19 bashke me vajzat e tij te vogla , Jimmy thekson rendesine e karantinimit dhe larjes se duarve e rregullave te tjera baze qe duhen per higjenen keto dite te veshtira per gjithe globin.

Chiara Ferragni

Personazhe te njohur boterore ndajne eksperiencat e tyre ne vetkarantinim. 6Chiara Ferragni sipermarresja,influencuesja,fashion blogger dhe designer Italiane eshte gjithashtu prej disa ditesh ne karantine ne shtepine e saj bashke me familjaret e saj.

Chiara ne vazhdimesi keto dite ka ndare mesazhe influencuese me ndjekesit e saj ne lidhje me situaten e krijuar nga  COVID/19 dhe rendesine e te qendruarit  ne shtepi.

Chiara bashke me bashkeshortin organizojne muzike live per ndjekesit e tyre dhe gjithashtu nje nga pasionet qe Chiara ka me shume per zemer, moda dhe ca keshilla te vlefshme per kombinime te ndryshme veshjesh,nuk I kane munguar ndjekesve keto dite, duke I dhuruar ca momente te kendshme edhe ne keto kohe te veshtira qe po kalon pjesa me e madhe e globit.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *