DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Art & Culture

Placido Domingo dhe Ermonela Jaho rihapin dyert e TKOB

Shpërndaje

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit dhe Ansamblit Popullor rihapi mbrëmjen e së mërkurës dyert pas rikonstruksionit, në një mbrëmje gala, me pjesëmarrjen e legjendës së operas botërore, Placido Domingo dhe sopranos së mirënjohur shqiptare, Ermonela Jaho.

 

Nga skena, ku nisi ëndrra e saj, Ermonela kujtoi fillimet e saj dhe dha një mesazh për këdo që i vë vetes qëllime. Ishte Ermonela Jaho që ftoi në skenë legjendarin Placido Domingon, i cili mori duartrokitjet e publikut shqiptar.

Placido Domingo dhe Ermonela Jaho rihapin dyert e TKOB 1

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *