DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Princ Charles emocionon me fjalët për babain: Familja ime këtë vit do të ketë një vend bosh në tryezën e darkës

Shpërndaje

Në një videomesazh urimi me rastin e fundit të Muajit të Ramazanit princi Charles ka bërë një dedikim prekës në kujtim të babait të ndjerë, Princit Philip. “Këtë vit kaq shumë familje, si familja ime, do të kenë një vend bosh në tryezën e darkës dhe miqtë nuk do të jenë më në gjendje të ndajnë përqafimin festues pas lutjeve të Bajramit.”

Gjatë një fjalimi gjatë një Iftari virtual, Princi i Uellsit foli për ndikimin shkatërrues të pandemisë Covid-19. Ai tha se “viti i fundit ka qenë thellësisht shkatërrues për të gjithë ne, dhe unë jam shumë i vetëdijshëm për ndikimin e pandemisë në komunitetin mysliman.”

Duka i Edinburgut u nda nga jeta në 9 Prill  në moshën 99-vjeçare, pas 73 vitesh martesë me Mbretëreshën Elisabeth.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *