DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Princesha Charlotte do të trashëgojë një nga stolitë ikonike të Princeshës Diana

Shpërndaje

Si mbesa e parë e Princeshës Diana, Princesha Charlotte do të trashëgojë një nga stolitë e saj më të famshme dhe ikonike – diademën e saj – të cilën Diana e veshi ditën e martesës me Princin Charles.

Spencer Tiara u projektua nga Garrard në vitet 1930 dhe u krijua duke përdorur bizhuteri të tjera që zotëronte familja Spencer. Pjesa qendrore e diademës në formë zemre ishte një dhuratë martese për gjyshen e Dianës nga Lady Sarah Isabella Spencer, një teze e Kontit të 7-të të Spencer.

Sipas traditës, nuseve mbretërore zakonisht u huazohet një kurorë ose diademë nga Mbretëresha për ditën e tyre të dasmës. Por për martesën e saj me djalin e madh të Mbretëreshës, Princin e Uellsit, Diana vendosi të vishte një nga trashëgimitë e saj familjare – Spencer Tiara.

Princesha Charlotte do të trashëgojë një nga stolitë ikonike të Princeshës Diana 1

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *