DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Lifestyle

Receta gatimi te shpejta / Ananas i karamelizuar

Shpërndaje

Nuk ka rëndësi si ka kaluar java juaj dhe sa jeni të lodhur. E vetmja gjë që nuk mund të riciklohet është koha e humbur. Shfrytëzojeni maksimalisht fundjavën, ne menyre qe te  rifilloni javen pasardhese me energji pozitive.

Per te gjithe ata qe u pelqen te kalojne mbasditet ne shtepi, ne qytet, fshat, mal, det  ne ju prezantojme me nje recete embelsire  te shpejte,qe te shoqeroje cajin apo kafen tuaj prane peisazhit te preferuar.

Ananas i karamelizuar.

Perberesit:

  • 1 Ananas i qeruar
  • 100 g sheqer kallami
  • Akullore

Pergatitja|: 10 minuta, Gatimi 15 minuta

Pregatisni sheqerin me zjarr mesatar. Sapo sheqeri te filloje e te behet karamele, shtoni ananasin dhe trazojeni mire per 2 minuta,

derisa ananasi te jete mbuluar i teri me karamele.

Shperndajeni ne kupa dhe lereni te ftohet. Para se ta sherbeni mund ta shoqeroni edhe me akullore dhe fruta pylli.

 

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *