DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Lifestyle

Receta Gatimi te Shpejta / Torteza me Fruta

Shpërndaje

Verini frutat ne nje tas dhe lagini me leng limoni.

  • Priteni pandispanjen pergjysme horizontalisht dhe nxirrni 6 disqe me nje mjet preres ose gote.
  • Verini mbi nje pjatance dhe lyejini persiper me gjysmen e marmelates.
  • Ne nje tigan tretni, ne zjarr te avashte marmelaten e mbetur.
  • Vendosni fruta ne secilen tortez dhe lyejini me marmelaten e lengshme
  • Me nje shiringe ose hinke pasticerie hapini trendafilat e ajkes mbi tortezat dhe sherbejini menjehere

Sherbehet per 4 – 6  veta

Pergatitja: 10 minuta

Gatimi: 5 minuta

Perberesit:

1 pandispanje e gatshme

12 mjedra

2 kivi , qeruar dhe prere ne copa

2 banane,qeruar dhe prere ne feta

Lengu I 1 limoni

100 g marmelate kajsie

Ajke e fryre per garniture

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *