DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Lifestyle Showbiz

Rita Ora duartroket për nënën e saj dhe gjithë bluzat e bardha në Britani (VIDEO)

Shpërndaje

Nëna e Rita Orës, psikiatrja Vera Sahatçiu, është rikthyer në vijën e parë të luftës me COVID-19, duke iu bashkuar Shërbimit të Shëndetit Kombëtar në Angli në një përpjekje për të ndihmuar në kaosin e krijuar prej pandemisë.

Këngëtarja shqiptare iu bashkua nismës simbolike të anglezëve “Clap For Carers” të enjten në mbrëmje , duke duartrokitur për mjekët dhe infermierët, ndërkohë videon e ka ndarë me fansat e saj në Instagram.

Rita duke  buzëqeshur filloi duartrokitjen për të gjithë mjekët dhe për nënën e saj në veçanti.

Deri tani, në Britanine e  Madhe janë regjistruar 33.718 të infektuar me koronavirus dhe  2.921 te vdekur.

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *