DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Rita Ora pjesë e listës së këngëtarëve më të pasur në Britani

Shpërndaje

Rita Ora është renditur ndër këngëtarët më të pasur në Britani. Këngëtarja shqiptare mban vendin e 11 në listën e këngëtarëve më famë botërore, në krye të së cilës qëndrojnë Adele dhe Ed Sheeran.

Këngëtarja shqiptare bën pjesë për herë të parë në këtë listë, ku sipas përllogaritjeve pasuria e saj shkon në 16 milion £.  Ndërkohë, suksesi i këngëtarëve në listë të cilët kanë rritur pasurinë e tyre nga këngët e reja të ndjekura nga miliona njerëz në gjithë botën.

Lista është publikuar nga rrjeti i lajmeve “Sunday Times” .

Rita Ora pjesë e listës së këngëtarëve më të pasur në Britani 1

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *