DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Star Event

Royal Ascot / Si u veshën të famshmit në ngjarjen më të rëndësishme te garave me kuaj

Shpërndaje

Royal Ascot është një nga ngjarjet më të rëndësishme te garave me kuaj dhe ne kete event kaq prestigjioz nuk mund te mungojne kurresesi anetaret e familjes mbreterore.
Royal Ascot kete vit po zhvillohet nga 15-19 qershor dhe do te kete nje pjesemarrje te kufizuar prej 12,000 vetesh.

Megjithëse një numër i kufizuar, nga frika e pandemisë nuk është konfirmuar ende nëse mbreteresha Elisabetha do të jetë e pranishme, ashtu sikunder e kerkon zakoni.

Po ashtu vihet re dhe mungesa e Kate Middleton dhe princ William si dhe dy prej veteraneve të ketij eventi princeshës Beatrice dhe princeshës Eugenia, e cila sapo eshte bere nene. Në ceremoninë e hapjes qenë të pranishëm princ Karli dhe Kamila, dushesha e Kornavaljes. Mbesa e mbretëreshës Zara Tindall dhe bashkëshorti i saj Mike etj.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *