DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Rita Ora do të jetë prezantuese e edicionit të 27-të të MTV Europe Music Awards 1
Pas Bosnje-Hercegovinës dhe Luksemburgut, edhe Mali i Zi braktis Eurovision-in 2
ARIA Awards 2020/ Dua Lipa pretendente për çmimin “Artistja më e mirë ndërkombëtare” 3
U anulua për shkak të COVID-19/ Ja kur do të mbahet Festivali i Filmit në Kanë 4
Anulohet ceremonia e Çmimeve Nobel, e para herë që nga Lufta e Dytë Botërore 5
Mbyllet edicioni i 10-të i Festivalit të Filmit Ballkanik, ja fituesit 6
Lista e plotë e fituesve të ACM Awards 2020 7
Gara për Emmy Awards 2020, “Watchmen” kryeson me 26 nominime 8
Publikohet data e ndarjes së çmimeve American Music Awards 9
Edicioni virtual i ‘BET Awards 2020’ , ja lista e fituesve 10