DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Kamala Harris shkëlqen në kopertinën e VOGUE, zëvendëspresidentja e popullit flet për Amerikën e Re 1
Papa Françesku në kopertinën e “Vanity Fair” me një mesazh shprese  për një 2021 më të mirë 2
Michelle Obama, gruaja më e admiruar në SHBA për vitin e tretë radhazi 3
Leksionet e jetës sipas Bill Gates 4
Joe Biden dhe Kamala Harris “Personalitetet e vitit” të revistës “Time” 5
Barack Obama prezanton librin e ri “ A Promised Land” me date 17 Nentor 6
Jeni ne fillimet e karrierres dhe deshironi te dini si te shkoni drejt suksesit?  Ja disa këshilla të vlefshme nga Anna Wintour 7
“Armet Sekrete te Joe”: Njihuni me mbesat e presidentit te 46 te Shteteve te Bashkuara te Amerikes / Naomi, Finnegan, Maisy dhe Natalie 8
Lady Gaga mbeshtet hapur ekipin e Biden. Çdo vote vlen dhe ben ndryshimin! 15
Hillary Clinton feston ditëlindjen, rrugëtimi i saj nga studente drejt Shtëpisë së Bardhë 17
sqSQ