DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Lifestyle

Sekretet e bukurisë sipas Sarah Jessica Parker

Shpërndaje

Sarah Jessica Parker eshte në dekadën e pestë te jetes, gjë që nuk mund të vërehet lehte tek ajo. Linja trupore perfekte, floke te gjate, lekure e fresket dhe e lemuar, jane disa detaje qe nuk e tregojne moshen e saj.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SJP (@sarahjessicaparker)

Dhe çfarë e bën që Sara të duket dhe ndihet mirë? Aktorja e njohur zbulon disa sekrete:

Hidratimi
Sara ka pranuar se nuk shkon askund pa serumin e hidratimit.

Krem për diellin
Përveç serumit hidratues, Sara patjetër përdor krem me faktor mbrojtës. ”Mundohem ta aplikoj sa herë që dal jashtë. Unë nuk jam gjithmonë shumë e zellshme, por përpiqem.”- thote ajo.

Buzëkuq kremoz

Sara është një adhuruese e buzëkuqve kremozë dhe zgjedh ngjyrat rozë-pjeshkë që përputhen me tonalitetin e lekures se saj

Flokë te shendetshem
Ajo përpiqet të vendosë maska ushqyese në flokët e saj , shumicen e te cilave bimore qe i pergatit ne shtepi.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *