DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Star Living

“Shumukh”/ Historia e parfumit me te shtrenjte ne bote

Shpërndaje

“Shamukh”, njihet si  parfumi me i shtrenjte ne bote.Cmimi llogaritet te jete 1.295.000 dollarë për 3 litra.

Prodhuesit thonë se parfumi është rezultat i tre viteve kërkimesh dhe 494 eksperimentesh për arritjen e aromës më të mirë.

Ai vjen me një shishe kristali italian “Murano”, e zbukuruar me një fajkua floriri, kuaj arabë, trëndafila dhe një glob,gjithashtu 3.571 diamantë, që në total mbërrijnë në 38.55 karat, perla gjigante, 2.5 kilogramë floriri të pastër 18 karatësh dhe 5.9 kilogramë argjend.

Shishja e stërmadhe qëndron në një mbështjellëse lëkure. Krijuesit e parfumit thonë se ai ka përbërës që vijnë nga pjesë të ndryshme të botës, duke përfshirë drurin e sandalit, një lloj trëndafili turk, e një erëzë të veçantë indiane, ndërsa kafshët e paraqitura aty tregojnë historinë e Dubait.“Shumukh”/ Historia e parfumit me te shtrenjte ne bote 1

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *