DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Art & Culture Showbiz

Shkrimtarja angleze dhuron një milionë paund për dy organizata bamirësie

Shpërndaje

J.K. Rowling, autorja e librave të magjistarit më të famshëm në botë, Harry Potter, do të dhurojë një milionë paund për dy organizata bamirësie, për të ndihmuar personat e goditur rëndë nga pandemia e koronavirusit.

Rowling tha se paratë do të ndaheshin në mënyrë të barabartë për shoqatën “Crisis” që ndihmon të pastrehët dhe “Refuge” që mbështet njerëzit që kanë pësuar dhunë në familje.

Përmes një postimi në Twitter ajo shkruan se “po mendon për njerëzit që ndodhen jashtë duke bërë punën e tyre për të mbrojtur mënyrën tonë të jetesës”.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *