DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Beauty & Health

Si të tonifikoni krahët tuaj me një ushtrim shumë të thjeshtë

Shpërndaje

Jeni të shqetësuar tani që keni filluar të visheni me mëngë të shkurtra pasi nuk i keni krahët të tonifikuar?

Veshjet me krahë të zbuluara apo rrobat e banjës pa mëngë të verës e tregojnë me lehtësi shtresën dhjamore që mund të krijohet tek krahët.

Ndaj ne ju sugjerojmë një mënyrë të thjeshtë dhe të lehtë sesi të mund të tonifikoni krahët tuaj.

 

Çfarë duhet të bëni?

Vendosni pëllëmbët në mur dhe qëndroni larg sa gjatësia e krahut. Pastaj përkulni bërrylat për të mbështetur pjesën e sipërme të trupit tuaj drejt murit. Mbajeni për një sekondë, pastaj shtyni dhe drejtoni krahët. Bëni dy përsëritje nga 15 herë, pesë ditë në javë dhe mund të arrini rezultate në 30 ditë.

 

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *